W wielu krajach masaż utożsamiany jest ze stylem życia w celu zachowania zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego, a często także w powiązaniu z aspektem energetycznym i duchowym. Masaż to nieinwazyjna, sprawdzona przez stulecia i skuteczna terapia, z której mogą skorzystać ludzie w każdym wieku, od niemowląt przez kobiety w ciąży do osób starszych. Ma również swoje zastosowanie wśród pacjentów słabych i nieuleczalnie chorych.

Masaż okazuje się skuteczny w wielu schorzeniach i dolegliwościach. Pomaga w leczeniu stresu i współwystępujących z nim zaburzeń, bezsenności, depresji oraz problemów ze strony układu krążenia. Znacznie łagodzi bóle pochodzenia mięśniowego, redukuje dolegliwości przy artretyzmie, reumatyzmie i rwie kulszowej. Masaż przynosi także ulgę osobom z zaburzeniami trawienia, takimi jak zespół wrażliwego jelita, zaparcia, czy też kobietom z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Pomocny jest także przy dolegliwościach ze strony kręgosłupa, w nadwadze, w okresie rekonwalescencji, również stosowany przy poprawie kondycji fizycznej, czy jako masaż relaksacyjny. Po urazach i w początkowym etapie niemalże każdego programu rehabilitacji.

Jak każda dziedzina zdrowia tak i praca z ciałem się rozwija. Tak, że obecnie powstał Nowy nurt zastosowania masażu w medycynie estetycznej oraz w odnowie psychosomatycznej. Czyli masaże twarzy, masaż antycellulitowy a nawet metody ujędrniania piersi.

Współczesna medycyna i psychologia popiera zastosowania masażu w profilaktyce tzw. chorób cywilizacyjnych oraz w terapii zmian w tkankach miękkich w wyniku długotrwałego stresu jak i negatywnych stanów emocjonalnych.

Umiejętności masażu zdobyłem na Wyższej Szkole Rechabilitacji w Warszawie. Naukę zakończyłem egzaminem państwowym i otrzymałem dyplom w 2014 roku. W tym samym roku odbywałem praktykę w Gdańsku pod przewodnictwem bardzo znanego masażysty i osteopaty.

Wykonuję masaże:

  • klasyczny
  • izometryczny
  • relaksacyjny
  • drenaż limfatyczny

Ciekawym zabiegiem jest oferowany przeze mnie Specjalny Masaż  odstresowujący i rozluźniający przez ubranie. Na miejscu u klienta w domach, biurach i instytucjach wykorzystując przywieziony ze sobą sprzęt.

© 2017 Maciej Chłopek